X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 2 آبان‌ماه سال 1389

نکات بسیار مهم درباره باطری


حتما بخوانید چون باید بدانید

باطری یکی از مهمترین قطعات نوت بوک می باشد و روش نگهداری ، نحوه شارژ و دشارژ صحیح آن به طول عمر بیشتر آن کمک می کند. به طور مستقیم هر باطری برای 500 مرتبه سیکل شارژ و دشارژ ساخته شده است ، شما می توانید با فعال نمودن energy saving در سیستم عامل خود بهافزایش طول عمر باطری خود کمک کنید.

درجه حرارت مناسب جهت شارژ باطری از 5 تا 35 درجه سانتی گراد است.
برای اولین شارژ باطری ، باید باطری بطور کامل دشارژ شده و سپس آن را شارژ نمایید. شما می توانید تا زمانی با باطری کارکنید که علامت هشدار دهنده روی صفحه مانیتور لزوم شارژ باطری را اعلام می نماید، توصیه می شود که قبل از این زمان شما باطری دستگاه خود را شارژ ننمایید.
اگر چنانچه شما 5 دقیقه پس از اولین علامت هشدار شارژ باطری نسبت به وصل کردن آداپتور اقدام ننمایید ، کامپیوتر بطور اتو ماتیک خاموش خواهد شد.
سیستم عامل ویندوز در گوشه سمت راستtask bar ظرفیت باطری را در هر لحظه با بردن نشانگر موس بر روی آن نشان می دهد.
نکته مهم : اگر چنانچه شما از دستگاه خود برای مدت طولانی استفاده نمیکنید لازم است که باطری را از دستگاه خارج نموده و آنرا تحت شرایط زیر نگهداری نمایید.
1- قبل از خارج کردن باطری آنرا بین 2/1 تا 2/3 شارژ کنید
2- محل نگهداری باطری بایستی در یک محل خشک و در دمای بین 0 تا 30+ درجه سانتیگراد باشد.
تمیز کردن نوت بوک
1- نوت بوک را خاموش کنید
2- کابل آداپتور و کابل شبکه را از نوت بوک جدا کنید.
3- باطری را خارج نمایید.

 

توجه ضروری : به هیچ وجه قطعات داخلی نوت بوک را خودتان تمیز نکنید و این کاررا به عهده متخصصان بگذارید.

 

هرگز از مواد شوینده و یا دستمال زبر جهت تمیزی دستگاه استفاده نکنید ، این کار به دستگاه حروف کیبرد و رنگ لطمه میزند.
مطمئن شوید که مایعات به هنگام تمیز کردن وارد دستگاه نمی شوند.
جهت تمیز نمودن سطوح از یک دستمال نرم و خشک استفاده کنید.
بمنظور تمیز کردن سطوحی که کثیف شده اند از یک دستمال نرم که با آب و مقدار بسیار کمی مایع شوینده مخصوص مرطوب شده است استفاده کنید.


پنج نکته برای ذخیره انرژی باطری لپ تاپ

برای مثال در هوای خنک و دمای پایین تر ، باطری بهتر کار می کند و استفاده می شود .از قرار دادن نوت بوک در ماشین گرم وکار در آفتاب برای مدت طولانی پرهیزکنید و همیشه نوت بوکتان را بر روی سطح صاف قرار دهید چون بالش و پتو به نگه داری گرما و به کار کردن و مصرف زیاد باطری شما کمک میکند .
اینجا 5 راه حل برای کمک به صرفه جویی در استفاده باطریتان است تا به شما اجازه دهد طولانی مدت تر کار کنید :

 • روشنایی نمایشگر را تنظیم کنید :
  اکثر نوت بوک ها به شما این اجازه را میدهند تا نور نمایشگرتان وقتی باطری دستگاهتان در حال تمام شدن است کم کنید . تاجایی که میتوانید آن را تحمل کنید نور آن را کم کنید تا حد اکثر عمر باطری را داشته باشید .
 • از نرم افزار مدیریت نیرو ( انرژی )استفاده کنید :
  اکثر سیستم های کارایی همراه با نرم افزار مدیریت نیرو هستند که به شما این اختیار را میدهند که چطور مصرف شدن نیروی نوت بوک تان را کنترل کنید .
  از تنظیم Default برای حالت کم نیرو ( Low-Power) استفاده کنید و یا به طور دستی تنظیمات حداقل رسانی نیرو را انجام دهید .
 • Wifi  و  بلوتوث را غیر فعال کنید :
  اگر از آنها استفاده نمی کنید خاموششان کنید .آنها نیروی باطری شما را برای یافتن شبکه و یا دستگاههای دیگر استفاده میکند و میتوانند نیروی با ارزش شما را با عجله بجوند .
 • دستگاههای خارجی را از دستگاه جدا کنید :
  هر چیزی که به دستگاه شما متصل باشد ، ائم از پرینتر ، درایو خارجی ،کیبورد ، موس ، مانیتور ، انرژی مصرف میکنند . بهترین راه برای اینکه مطمئن شوید آنها از باطری دستگاهتان استفاده نمی کنند ، جدا کردن تمام چیزهایی است که بدانها احتیاج ندارید .
 • هارد درایو را راه بینداز نه CD و DVD :
  صدایی که هنگام استفاده از هارد درایو به گوشتان میرسد ، صدای مصرف انرژی است اما هارد درایو به اندازه CD/DVD Player انرژی مصرف نمی کند .
  وقتی عمر باطری ............... است ، شما از کار کردن با برنامه ها ویا دسترسی به فایل ها از هارد درایوتان سود خواهید برد منابع خارجیتان .
  در واقع هرگونه CD یا DVD یا حتی کارت حافظه ( memory stack)
  * این نکات کوچک میتوانند دقایق و حتی ساعتهای با ارزش از عمر باطری دستگاهتان را ذخیره کنند . البته اگر شما به زودی آنها را عملی کنید .


 
طبقه بندی:
ارسال توسط امیرحسین
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی